Piechcin – Jezioro

Jezioro Piechcin,  fot. M. Zapora

Tym, którzy trafili nad jezioro w Piechcinie w pobliżu Barcina może się wydawać, że trafili dziurą czasoprzestrzenną do Chorwacji. Pokłady wydobywanego tam niegdyś wapnia nadają niesamowicie przejrzystej wodzie piękny błękitno-turkusowy odcień, a strome brzegi przypominają skalne klify. Jeziorko jest tworem człowieka, pozostałością po jednej odkrywek ogromnej cementowni należącej dziś do koncernu Lafarge. W pobliżu nadal wydobywa się wapień, ogromne, białe dziury zieją pustką, a w niedalekiej przyszłości, po zakończeniu odkrywki mają również zostać zalane wodą.

Jeszcze niedawno traktowano to miejsce jako raj dla płetwonurków, niestety wydarzyło się kilka wypadków i obecny właściciel terenu postanowił go więcej nie udostępniać. Dziś kilku przystojnych panów z megafonem pilnuje, aby do jeziorka nikt się nie zbliżał. A szkoda… bo miejsce jest przecudne.

[fb_like]

 
[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>