Bułgaria

Bułgaria - fot K. Meger

Bułgaria w latach siedemdziesiątych była ulubionym miejscem letnich wypadów Polaków. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że inne kierunki były często niedostępne. A tu ciepło i piękne plaże… Dziś Bułgaria stara się odzyskać status turystyczny. Znane wszystkim kurorty takie jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg kuszą atrakcyjnymi cenami, luksusowymi hotelami i zorganizowanymi plażami. Dla miłośników nocnego życia miejsce niemal idealne. Podobnie z zimowymi kurortami dla narciarzy takimi jak Bansko czy Pamporowo. Przygotowane trasy zjazdowe, wielkie hotele, restauracje i kawiarnie na wieczór.

A co ma do zaoferowania Bułgaria turystom, którzy nie lubią się latem kisić na słońcu z drinkiem w ręku? To naprawdę piękny kraj, pełen kontrastów i niestety z fatalnymi drogami. Pokłosie dawnego ustroju powoduje, że przede wszystkim ze względu na łapówkarstwo dość opornie idzie tam budowa autostrad. Te które są nie spełniają unijnych standardów i jazda nimi jest daleka od komfortu. A jednak warto. Zarówno góry, których tu nie brakuje (Riła, Pirin, Rodopy i Stara Płanina) jak i plaże – miejscami skaliste, miejscami piaszczyste – gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i bliski kontakt z przyrodą. Polecamy galerie z miejsc mniej u nas znanych ale wartych zobaczenia. Przygodo Ahoj!

[fb_like] 

[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>