Podwodny Adriatyk na Wyspie Korčula

K. Meger

Wyspa Korčula jedna z piękniejszych i większych wysp środkowej Dalmacji – choć co roku jest celem wielu wycieczek turystów z całej Europy, zachowała swój spokojny wypoczynkowy charakter. Głównie dlatego, że na wyspie istnieją wyłącznie dwa duże ośrodki turystyczne – Vela Luka i Miasto Korčula zlokalizowane na dwóch krańcach wyspy. Poza nimi znajdziemy wyłącznie małe miejscowości z lokalnymi plażami, restauracjami i małymi marinami.

Dzięki temu na lądzie i pod wodą nie widać dużego wpływu człowieka i komercji (np. betonowych blaż). Samo wybrzeże jak i podwodny Adriatyk, choć piękny w całej Chorwacji, wydaje się być tutaj bardzo dziewiczy i spokojny. Oczywiście woda  przepięknie czysta i klarowna, a liczne małe wysepki, skały, roślinność oraz ryby dodają uroku i zachęcają do krótkich, ale bardzo interesującyh podróży podwodnych.

Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą rurkę i okulary do nurkowania, a wrażenia gwarantowane.

[fb_like]

[fb_like]

[fb_like]

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>