Kraków

Kraków, fot. K. Meger

O Krakowie pisać w zasadzie nie trzeba, byłą stolicę Polski wszyscy dobrze znają. Jeśli nawet nie byli osobiście to z telewizji, gazet, internetu.

To piękne, zróżnicowane miasto, obfitujące w zabytki i ciekawą architekturę z rożnych okresów. Niemal na każdej ulicy krakowskiej starówki można trafić na zabytkowe kościoły i kamienice. Fragment prezentowany na zdjęciach wiedzie spod Teatru Juliusza Słowackiego, koło Barbakanu do Zaułku Czartoryskich, dalej ulicą Floriańską o niepowtarzalnym charakterze, wprost na Rynek Główny i dalej koło budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wawel i w końcu w wyjątkowe miejsce jakim jest żydowska dzielnica Kazimierz. Kraków obfituje w restauracje i urocze kawiarenki, często ukryte w zaułkach i podwórkach. Nie brak tu muzeów, z których warto szczególnie wspomnieć o Muzeum Farmacji na ul. Floriańskiej, w którym zgromadzono niesamowitą ilość wyjątkowych eksponatów.

W Krakowie nie brakuje przytulnych hosteli zlokalizowanych całkiem blisko starego miasta oferujących noclegi i śniadania w przystępnych cenach. Niekiedy można tam trafić na „stróża nocnego”, który z pasją opowie o historii Krakowa i poleci niezbyt dobrze znane, ale warte odwiedzenia miejsca.

[fb_like]

[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>