Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mierzeja Wiślana, fot. M. Zapora

Mierzeja Wiślana to niedoceniany fragment naszego wybrzeża, ale przez to dość spokojny. Wąski pas lądu pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym zaskakuje przede wszystkim rzeźbą terenu. Spory, niezamieszkany fragment pnie się na wysokość aż 30 m. Miejscowości warte odwiedzenia, a jednocześnie zapewniające kwatery to Stegna, Krynica Morska i Kąty Rybackie. Mierzeja jest idealnym miejscem dla miłośników spacerów na łonie natury – poza plażami nie brak tu wydm i lasów. Z Krynicy w dobrą pogodę widać Frombork, a nieutwardzona droga prowadzi stąd do samej granicy z Rosją. Można również wynająć kuter i wybrać się na połów z rybakami.

Warto zwiedzić też same Żuławy. Charakterystyczne drewniane domki ze zdobieniami, kolejka wąskotorowa, delta Wisły  i oczywiście Frombork to niewątpliwie atrakcje tego regionu.

[fb_like]&nbsp
[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>