Adriatyk – Riwiera Makarska, Chorwacja

Adriatyk - Makarska Riviera Chorwacja, fot. M. Zapora

W okolicy masywu górskiego Biokovo, znajduje się mała miejscowość wypoczynkowa Makarska, leżąca nad samym morzem Adriatyckim. Miejscowość Makarska jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych w Chorwacji. Od nazwy tej miejscowości utworzono strefę tzw. Riwiery Makarskiej, obejmującą kilkadziesiąt kilometrów przepięknego wybrzeża Adriatyku, które można podziwiać jadąc trasą widokową usytuowaną u podnóża masywu gór Denarskich i „wijącą” się nad samym morzem (trasa biegnie równolegle do nowo wybudowanej autostrady).

W skład ciągnącego się na ponad 60 kilometrów wybrzeża wchodzi kilkanaście miejscowości wypoczynkowych i nie mniej pięknych punktów widokowych oraz mieść odpowiednich do nurkowania. Oczywiście morze Adriatyckie w tym obszarze jest bardzo czyste (ale bywa też zimne), zatem panują tam idealne warunki do nurkowania oraz fotografii podwodnej. Jednym słowem obszar zwany Riwierą Makarską stanowi najpiękniejszy obszar wypoczynkowy w Chorwacji tak na lądzie jak i pod wodą :)

[fb_like]

[fb_like]

[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>