Park Narodowy Krka

Chorwacja - Krka, fot. K. Meger

Być w Chorwacji i nie zobaczyć jej wodospadów to jak nie być tam wcale. Zarówno Park Narodowy Jezior Plitvickich jak i Park Narodowy Krka stanowią cuda natury których nie sposób pominąć.
Rzeka Krka mijając miejscowość Knin meandruje pomiędzy górami spływając kaskadami po liściastym lesie. Dla turystów przygotowano drewnianą ścieżkę, którą przechodzi się wokół najpiękniejszych wodospadów, które mają od kilku centymetrów do kilkudziesięciu metrów wysokości. Na końcu ścieżki jest kąpielisko. Można wykąpać się w pobliżu wielkiego wodospadu, stąd warto zabrać ze sobą stroje kąpielowe. Do samego wodospadu nie ma dojścia ze względu na silny, niebezpieczny nurt.

Poza ścieżką, park oferuje również podróże łodzią. Dobrze sprawdzić dokładnie przed zakupem biletu, gdyż zamiast wygodnym stateczkiem można się przepłynąć głośną motorówką w oparach diesla. Bilety lepiej kupić w kasie. Wypływając z doliny rzeki dopływa się do wyspy Visovać, na której mieści się monastyr. Rejs kończy wizyta w miejscu o nazwie Roški Slap, gdzie można wykąpać się w beczce i zobaczyć jak się drzewiej w Chorwacji mieszkało.
Dojechać do NP Krka można zarówno od strony Šibenika jak i Knina. Wokół nie brakuje drogowskazów.

[fb_like]

[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>