Durmitor

Czarnogóra - Durmitor - fot. K. Meger

Znaczną część Czarnogóry obejmują pasma górskie Dynarów, a najpiękniejszymi z nich są pasma Durmitoru. To niezwykle malownicze góry, raj dla miłośników wędrówek i oczywiście fotografów. Głębokie doliny, porysowane erozją szczyty, stada kóz i owiec, małe wioski i głębokie kaniony rzek, jeziorka i niekończące się krzaki malin. Szczególnie piękna widokowo jest droga do Dobri Do, którą z Žabljaka można dojechać aż do kanionu Pivy i Pivskiego jeziora. Po drodze bardzo charakterystyczny jest szczyt Prutaš, wyglądający jak uczesana góra. W kilku miejscach znajdują się parkingi z których można rozpocząć wędrówkę na szczyty. Trasy nie należą do najłatwiejszych, ale są oznakowane. Wstęp i wjazd na teren parku są płatne (do 18.00), ale to niewielka cena za tak cudowne widoki.

Od drugiej strony można pojechać z Žabljaka w stronę miejscowości Mala Crna Gora – jedzie tu z kolei rozciąga się widok na kanion rzeki Sušica, a po drodze można obejrzeć kanion Tary i najeść się malin do oporu.

[fb_like]

[fb_like]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>